6. března 2016

JAK BÝT SPOKOJENĚJŠÍ

Dnešní článek bude trochu jiný. Všimli jste si, že když zádáte do vyhledávače "Jak být...", načtou se možnosti jako Jak být cool, Jak být šťastný nebo Jak být úspěšný? To svědčí o tom, že spousta lidí (zřejmě) není spokojená s tím, jak žije nebo jací sami jsou. Jelikož jsem já sama taková pozitivní "bublina", rozhodla jsem se sepsat nějaké tipy na to, jak být celkově spokojenější. 
1. Přestaňte se dívat na zprávy.
Vážně. Zprávy jsou přímo negativní díra, která se snaží všechny vcucnout. Navíc se mi zdá, že se snaží hrát na naše city. Proto se tam často objevují reportáže jako: Paní Kamila B. trpí vzácnou nevyléčitelnou chorobou, která ji pomalu, ale jistě zabíjí. Máme pro vás její exkluzivní zpověď, kterou jsme točili z jejího nemocničního pokoje. *záběr na brečící paní, která sedí na posteli v nemocniční košili* Dnes dopoledne v lese u Dolní Lhoty našel náhodný kolemjdoucí brutálně utýrané štěně zlatého retrívra. *záběr na psa, kterému chybí jedno oko a je celý od krve* STOP! Tohle dokáže úplně zkazit dobrou náladu.

2. Dělejte jen to, co sami dělat chcete.
Nenechejte se do něčeho nutit. Pokud se vám něco nelíbí, klidně se ozvěte. Někdy je lepší nedělat nic, než se nechat vtáhnout do něčeho, co vás nebaví a radši byste si zlomili ruku, než abyste v tom pokračovali dál.

3. To co rozdáte, se vám vrátí.
Je to tak. Když budete často ostatním pomáhat, nebo někomu třeba pochválíte práci nebo ten nový klobouk, určitě nebudete čekat dlouho na zpětnou vazbu. pozor: musíte si stanovit nějakou hranici- můžete narazit na člověka, co vás bude díky vaší ochotě rád využívat...

4. Meditace.
Neříkám, že se doteď někteří neušklíbají, když někde zmíním, že ráda medituju. Neběhám po domě s kadidlem, nesedím uprostřed kruhu z léčivých kamenů, nepořádám hromadný rituály, nepouštím si arabský dvojhlasný zpěvy a ani ostatní nehypnotizuju kamenem na provázku- to fakt ne, zajímá mě, jak někdo může na takový představy vůbec přijít :D. Stačí si někam sednout na 10-15 minut v úplném klidu. Zavřít oči a na nic nemyslet. Zní to primitivně, že? Dosáhnout toho, že budete nehybně sedět a fakt na nic nemyslet ale trvá dlouho.


5. Pište si deník.
Čistíme si zuby, aby byly čistý a zdravý. Proč si tedy nečistíme i mysl? Vypsání ze všeho, co se nám dnes přihodilo, může být pěkně... osvěžující. Někdy to všechno prostě musí ven. :)


6. Ostatní.
Hlavní problém je u mnoha lidí ten stejný- ostatní lidé. Můžete být totiž nejspokojenější a nejšťastnější člověk ve městě a stejně se to hned změní, pokud jste obklopeni negativními lidmi, kteří si pořád jen stěžují, pomlouvají, lžou a jsou na ostatní prostě hnusní. Pokud to jde, přerušte s takovými lidmi kontakt (tím nemyslím jen to, že si je vymažete z přátel na facebooku).
Zdroj

7. Nebojte se.
Mít strach z něčeho je přirozený, ale zároveň byste se mu neměli poddávat. Nebojte se, že se ztrapníte, ujede vám vlak, nebo nestihnete odevzdat hotovou práci. Všechno se dá přece nějak vyřešit, i když vám to nevýjde! Třeba myslete na to, že to už dávno před vámi někdo úplně zkazil, vzdal to. I když pohoříte teď, pořád jste skončili dál. :)

Cítíte se spokojeně?

5 komentářů:

 1. Nechceš natočit motivační video podle tohohle postu? :-D Bylo by to dobrý téma

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdybych se do budoucna chtěla stát youtuberem, tak to určitě natočím a dám ti vědět :DD

   Vymazat
 2. Moc pěkně pojatý článek. Na zprávy se sice nedívám, ale nikdy mě nenapadlo to pojmout tímto způsobem. Deník si píšu, ostatních lidí si moc nevšímám a tak obecně se snažím do ničeho nenutit. Meditaci jsem ještě nezkoušela - asi dvakrát jsem zkoušela vyvolat ze sebe negativní energii nebo co to bylo, ale nikdy jsem nemeditovala.
  Na závěr odpovím na tvou otázku - cítím se spokojeně. A je moc fajn, že jsi napsala tento článek, protože pevně věřím, že čtenáři si z něj něco odnesou :)
  Lory Humble

  OdpovědětVymazat
 3. No, je pravda, že se ve zprávách snaží hrát na city, ale taky vyděsit nás a to není zdravý :D Deník si píšu - líbí se mi to přirovnání s čištěním zubů! :D
  Ostatní lidé - hmm. Nejhorší je, když vám někdo svěří tíživé tajemství, které ho trápí. Úplně jako by ve vás vytvořil portál, kterým do vás vpouští své emoce. A vůbec - komunikace s depkaři zanechává trvalé následky :(

  OdpovědětVymazat
 4. Jak se zdá jsem na správné cestě... První dva body za posledních pár měsíců splňuji víc než kdy dříve. Naprosto souhlasím s tím, že zprávy v dnešní době to je pro náladu člověka naprostá atomovka. A co se týče dělání jen takových věcí, které chcete.. řekla jsem tomu, aby mi lidi kolem diktovali co mám a nemám!!! A.. hned je líp!

  OdpovědětVymazat

Děkuju za komentář! :)