Stránky

17. září 2017

BRIDE OF THE WATER GOD / NEVĚSTA BOHA VODY


(předem chci říct, že jsem z tohohle příběhu trochu zmatená, takže to z tohohle článku možná půjde poznat. sorry)

Bůh vody Ha Baek musí získat tři posvátné kameny, které jsou ukryté ve světě lidí, aby se mohl stát králem vodního království. Myslí si, že to je hloupý zvyk, odmítá jakoukoliv pomoc a se svým sluhou Nam Soo Rim se vydává na svou misi.

Do světa lidí se ale oba dostanou bez mapy, symbolu co má probudit vědomí služebníka bohů, zlata i oblečení. Nakonec se jim ale služebníka podaří najít, je to mladá psychiatrička Yoon So Ah. Ha Baek se jí svěří se svým problémem, ale ona si samozřejmě myslí, že trpí nějakou duševní poruchou a je rozhodnutá mu jako doktorka pomoci.

Chápete. Prostě prekérní situace. Celou ji zhorší to, že Ha Baek nemá na zemi své magické schopnosti, nemají kde bydlet, nemají peníze, neví kde hledat tři bohy, kteří hlídají kameny. Po dlouhých útrapách je najdou, bohužel třetí bůh zmizel a s ním i třetí kámen.Bohyni vody Moo Ru hraje Krystal, kterou miluju (oficiální fanoušek, hah), takže jsem si tuhle postavu zamilovala už na začátku. Zpočátku to bylo kvůli Krystal, postupem času se mi Moo Ra líbila pořád víc a víc a musím se přiznat, že jsem jí měla radši než hlavní ženskou postavu. 


Moo Ra si na zemi vypěstovala image krásné herečky, kterou zná celá zem a sami lidé ji nazývají bohyní. Proto ji Ha Baek tak snadno našel. Často se objevovala v reklamách, takže ji "našel" na obrazovkách na ulici. 


Mezitím do příběhu vstupuje další zajímavá postava. Ředitel Sin. Napůl bůh ohně, napůl člověk, který vlastní úspěšnou společnost, je velmi bohatý a po hádce o pozemek se mu začne líbit Yoon So Ah. To se bohům nelíbí, protože nesnáší polobohy. Moo Ra, Bi Ryum (bůh větru - jeden ze tří bohů co hlídají kameny) i Ha Baek se shodnou na tom, že ho nesnáší. Ovšem Bi Ryumova nenávist je nejsilnější a pokouší se mu neustále škodit. 


Tohle drama má super soundtrack, který ráda poslouchám, když jezdím vlakem. Dívám se přitom z okna a představuju si, že můj život je taky nějaké drama (weird af). 

Bohužel musím říct, že mě zklamal konec. Čekala jsem něco úplně jiného. Čekala jsem, že její přání bude žít s ním v božské říši, ale...

Nevěstu boha vody přirovnávají ke Goblin, já si myslím, že Goblin je o něco lepší, nicméně jsem si i tak tohle drama užila. Všechny scény jsou jsou neuvěřitelně hezky natočené, estetické. Obsazení je taky super. Kromě Krystal hraje hlavní roli i Im Joo Hwan, který hrál v Boys over flowers a Nam Joo Hyuk (Cheese in the trap). Jejich hraní bych zhodnotila jako nejlepší. Tohle drama bych doporučila všem, kteří mají rádi fantasy a romantické komedie. A Krystal. 


,,I just made a mistake that others do. I started relying on people without realizing it and having expectations for them. And the worst part was that I opened up to them.It feels wrong because they’re going to leave anyway."

1 komentář:

  1. Musím říct, že jsem o tomhle nikdy neslyšela - ale tématicky mě to docela zajímá a ráda mám přehled, zkouším nové věci. Takže určitě díky za tip :)

    Lory Humble

    OdpovědětVymazat

Děkuju za komentář! :)